Haberler - İnönü Anaokulu

Haberler

CUMHURİYET´İMİZ 95 YAŞINDA!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nı  29 Ekim 2018 Pazartesi Günü ilçemiz Cumhuriyet Meydanında çoşkuyla kutladık.

Devamı

"Okula Uyum Sürecinde Okul-Veli İşbirliği " Konulu Toplantımızı Gerçekleştirdik

Okul Rehber Öğretmenimiz Zehra KARGIN tarafından velilerimizle "Okula uyum,Okul-Veli işbirliği" konulu toplantı gerçekleştirildi.Okulun kural ve işleyişi,sınıf içi çalışmalar,uyum sürecinde ailelerin yapması gerekenler konusunda yapılan bilgilendirmenin ardından velilerlerin soruları cevaplanarak işbirliği kapsamında neler yapılabiceğine yönelik görüş alışverişinde bulunuldu.

Devamı

Çocuklarımız Yeni Beceriler Kazanmaya Devam Ediyor...

Çocuklarımız okulun ilk haftası olmasına rağmen yemek öncesi temizlik,yemeğe duayla başlama,toplulukta düzen içinde yemek yeme becerilerini edinmeye başladılar.

Devamı

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılına Mutlu Başlangıç

Yeni eğitim-öğretim yılına çoşkuyla başladık.Uyum haftasında etkinliklerine başlayan öğrencilerimiz bugün sınıf arkadaşlarıyla kaynaşıp,oyunlarla okula merhaba dediler.

Devamı

Öğrencilerimizin Heyecanlı Serüveni Başladı...

Öğrencilerimizin hayatları boyunca hatırlayacakları okuldaki ilk günlerinin güzel izler bırakabilmesi amacı ile tüm hazırlıklarımız tamamladık ve öğrenci ve velilerimizle okula merhaba dedik.Oyunlarla,etkinliklerle başlayan süreçte çocuklarımızın heyecanları, velilerimizin mutlulukları görülmeye değerdi...

Devamı

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Mesleki Çalışmaları Devam Ediyor

İnönü Anaokulu ekibi olarak 2018-2019 Eğitim öğretim yılı çalışmalarına Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK´un konuşmaları ile başladık.Her yıl olduğu gibi heyecanla karşıladığımız yeni eğitim-öğretim dönemi çalışmalarımız devam ediyor...

Devamı

İLKOKULA BAŞLAYACAK ÖĞRENCİLERİMİZLE ŞEHİT ALİ İHSAN AYDIN İLKOKULUNU ZİYARET ETTİK

Yeni eğitim-öğretim yılında ilkokula başlayacak öğrencilerimizle Şehit Ali İhsan Aydın İlkokulunu ziyaret ettik.Okul Müdürü Sn.Adem OĞUŞ, Müdür Yardımcısı Sn.Ceylan VATANSEVER ve Rehber öğretmenimiz Zehra KARGIN tarafından öğrencilerimiz bilgilendirildi ve yeni okullarını gezdiler.Zeka Oyunları sınıfı ve Z kütüphane öğrencilerimizden büyük beğeni topladı.Misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Devamı

BELEDİYE BAŞKANIMIZ TRAFİK EĞİTİM PİSTİMİZE YENİ ARAÇLAR HEDİYE ETTİ

İnönü Anaokulu Müdürlüğü ve İnönü Belediye Başkanlığı arasında imzalanan protokol ile çocuklara “Trafik Eğitim Bilinci” kazandırmak amaçlanmış bu kapsamda okul bahçesine Trafik Eğitim Pisti yapılmış,Trafik işaretleri,ekipmanları ve araçları İnönü Belediye Başkanlığı tarafından öğrencilerimize kazandırılmıştır.Belediye Başkanı Sayın Kadir BOZKURT, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Muhammet BÜYÜK,Okul Müdürü Sayın Kamile GÜNER,Okul aile birliği başkanı Sayın Filiz KIRIKÇI, öğretmenlerimiz ,öğrencilerimiz ve velilerimizin  katılımı ile çocuklar yeni araçları ile buluştu.Yeni araçları ile ilk deneyimlerini yaşayan çocuklarımızın mutluluğu görülmeye değerdi.

Devamı

"İNÖNÜ SAVAŞLARI KARARGAH MÜZESİ" GEZİMİZ

Müzeler haftası kapsamında çocuklarımıza erken yaşta tarih bilinci kazandırmak amacı ile "İnönü Savaşları Karargah Müzesi"ne gezi düzenledik.Çocuklarımızın milli bilinç geliştirmesi adına verilen bilgiler çokanlamlıydı,emeği geçen herkese  teşekkür ederiz.

Devamı

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ŞENLİĞİ

Cumhuriyet Meydanında öğrencilerimiz,velilerimiz ve misafir öğrencilerimizin katılımı ile Okul Öncesi Eğitim Şenliği düzenledik.Şarkıların söylendiği,her masada ayrı etkinliğin yapıldığı şenlikte küçük misafirlerimiz okul öncesi eğitimi tanırken keyifli vakit geçirdiler.Katılım gösteren herkese çok teşekkür ederiz.

Devamı