Haberler

Origami Öğreniyoruz

Origami sanatıyla hem oldukça eğlenceli hem de çok yaratıcı bir süreç geçirdik. Çocukların birbirleriyle yardımlaşarak destek oldukları oldukça verimli bir etkinlik gerçekleştirdik.

Devamı

Meyve Salatası Yaptık

Sağlıklı ve dengeli beslenmeye gerekli önemi göstermek ve vücudumuza olan sayısız faydalarını öğrenmek için meyvelerimizi tek tek tanıdık. Bütün meyvelerimizi karıştırarak meyve salatası oluşturduk. Hem çok eğlenceli hem de çok lezzetli bir aktivite oldu.

Devamı

Mikropları Nasıl Yeneceğimizi Öğrendik...

Karabiberli su ile yapılan mikrop deneyinde çocuklar su ve sabunun mikroplar üzerindeki gücünü gözlemleyerek öğrendiler.  

Devamı

KENDİ PEYNİRİMİZİ KENDİMİZ YAPTIK...

Devamı

Minikler Kendi Kar Küresini Yaptılar...

3-4 yaş D sınıfı velimiz Göksu SOLAK katılımıyla hazırlanan ekinlikte minikler kendi kar kürelerini yaparken çok eğlendiler.

Devamı

AYVA MEYVESİNİ TANIYARAK REÇELİNİ YAPTIK...

Devamı

C Vitamini Şenliği İle Güçlü Çocuklar...

3-4 yaş D sınıfımız velilerimizden Emine YAZICI tarafından hazırlanan aile katılımı etkinliğinde minikler kendi portakal sularını sıkıarak hem eğlendiler hem de c vitaminin vücudumuz için yararını öğrendiler.

Devamı

İnönü Anaokulu olarak "Yaya Öncelikli Trafik" algısı oluşturmaya yönelik farkındalık yaratma faaliyetine pankartlarımızla birlikte destek olduk.

Karayolları Trafik Kanununda yapılan değişiklikle; “sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar” hükmü getirildi. Bu bağlamda yaya kazalarına ve güvenliğine dikkat çekmek, kazaları en aza indirmek, kamuoyunda farkındalığı artırmak amacıyla çeşitli kurumlar ile işbirliği yapılarak hazırlanan “Yaya Öncelikli Trafik” algısı oluşturmaya yönelik farkındalık faaliyetine İnönü Anaokulu olarak katılarak destek olduk.

Devamı

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı 2. Dönem Öğretmenler Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi...

2018- 2019 Eğitim-Öğretim yılı 2.dönem Öğretmenler Kurul Toplantısı Okul Müdürü Kamile GÜNER başkanlığında tüm öğretmenlerin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Devamı

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının 2.Dönemine Coşkuyla Merhaba Dedik...

Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte yeni eğitim-öğretim dönemine coşkuyla,heyecanla başladık.Verimli,mutlu,huzurlu ve dolu dolu geçecek bir dönem olmasını diliyoruz.

Devamı

"ÇOCUKLUK DÖNEMİ DAVRANIŞ PROBLEMLERİ VE ÇÖZÜM YOLLARI" VELİ SEMİNERİ

Okul Rehber Öğretmenimiz Zehra KARGIN tarafından velilerimize yönelik "Çocukluk Dönemi Davranış Problemleri ve Çözüm Yolları" konulu seminer çalışması düzenlenmiştir.Katılım gösteren velilerimize teşekkür ederiz.

Devamı

"SIFIR ATIK" PROJESİ

Sıfır atık;israfın önlenmesini,kaynakların daha verimli kullanılmasını,atık oluşumunun engellenmesini ve minimize edilmesini,atığın oluşması durumunda ise geri kazanımının sağlanmasını kapsayan bir hedeftir.Bizde bu bilinçle İnönü Anaokulu olarak öğrencilerimizi bilinçlendirdik,veli bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirdik.

Devamı

EBEDİYETE İNTİKALİNİN 80İNCİ YIL DÖNÜMÜNDE ATAMIZI ANDIK

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80inci yıl dönümünde İlçemiz Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle andık.Ayrıca öğrencilerimizle okulumuzda etkinlikler yaparak,bahçemizde anma töreni gerçekleştirdik.

Devamı