Haberler

EVDEYİM AMA TRAFİK KURALLARI AKLIMDA

Devamı

ÜNLÜ İSİMLERDEN ÇOCUKLARIMIZA MASALLAR

Devamı

"ÇOCUKLARDAN EV YAPIMI ÖYKÜLER"

Devamı

100 YAŞINDA EGEMENLİĞİM BENİM

Devamı

TRT-Eba Tv 23 Nisan Özel

Devamı

ÇOCUKLARA 23 NİSAN SÜRPRİZLERİ

Sabah 08.30'da tüm çocuklar adına Anıtkabir'i ziyaret edecek olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 23 Nisan sabahı saat 09.30'da tüm çocukları TRT EBA TV ekranlarına davet etti. Selçuk, "Bayramın neşesini yaşatacak, niye önemli olduğunu her eve, her çocuğumuza anlatacak bir programımız var." dedi.

Devamı

ZİYA ÖĞRETMEN ÇOCUKLAR İÇİN KİTAP YAZDI

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk çocuklara çok özel bir 23 Nisan hediyesi hazırladı. "İçimdeki Okul Sesleri" adını verdiği bir kitap kaleme alan Bakan Selçuk, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına sayılı günler kala Eğitim Bilişim Ağı EBA'nın dijital kütüphanesinden minik okuyucuların beğenisine sundu. Dijital kitap, görme engelliler ve okul öncesindeki çocukların da erişimi için sesli olma özelliğine de sahip.    Kitaba ulaşmak için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.    http://cdn.eba.gov.tr/kitap/#p=1  

Devamı

23 NİSAN KUTLAMALARI

"23 Nisan Perşembe Günü, Saat 13:15' de Çocuklarımız 23 Nisan Marşını Söylerken Büyüklerimiz Alkışlarımızla Destek Verelim"

Devamı

Evde Etkinlik Önerileri

Devamı

MİNİKLERİN "MERAK GIDIKLAYAN SORULAR"INA YANITLAR

Koronavirüs önlemleri kapsamında evde uzaktan eğitim alan çocuklar için yeni bir hizmet devreye girdi. Uzaktan eğitim sürecinde evde eğitimlerini sürdüren çocukların merak duygusunu canlı tutmak için "Merak Gıdıklayan Sorular" serisi başlatıldı.  Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabı üzerinden "Çocuklarımızın merak ettiği bunun gibi yüzlerce soruyu ve cevaplarını TRT EBA TV kanallarında veriyoruz. Çocuklarınızın merak ettikleri soruları tanitim@meb.gov.tr adresine iletin, çocuklarımız için cevaplarını TRT EBA TV kanallarında verelim" çağrısında bulunmuştu.           Çocuklar, merak ettiği sorularını "tanitim@meb.gov.tr" adresine iletebiliyor.

Devamı

BAKAN SELÇUK'TAN VELİLERE: İYİ Kİ VARSINIZ

Devamı