Haberler - İnönü Anaokulu

Haberler

İnönü Anaokulu olarak "Yaya Öncelikli Trafik" algısı oluşturmaya yönelik farkındalık yaratma faaliyetine pankartlarımızla birlikte destek olduk.

Karayolları Trafik Kanununda yapılan değişiklikle; “sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar” hükmü getirildi. Bu bağlamda yaya kazalarına ve güvenliğine dikkat çekmek, kazaları en aza indirmek, kamuoyunda farkındalığı artırmak amacıyla çeşitli kurumlar ile işbirliği yapılarak hazırlanan “Yaya Öncelikli Trafik” algısı oluşturmaya yönelik farkındalık faaliyetine İnönü Anaokulu olarak katılarak destek olduk.

Devamı

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı 2. Dönem Öğretmenler Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi...

2018- 2019 Eğitim-Öğretim yılı 2.dönem Öğretmenler Kurul Toplantısı Okul Müdürü Kamile GÜNER başkanlığında tüm öğretmenlerin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Devamı

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının 2.Dönemine Coşkuyla Merhaba Dedik...

Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte yeni eğitim-öğretim dönemine coşkuyla,heyecanla başladık.Verimli,mutlu,huzurlu ve dolu dolu geçecek bir dönem olmasını diliyoruz.

Devamı

"ÇOCUKLUK DÖNEMİ DAVRANIŞ PROBLEMLERİ VE ÇÖZÜM YOLLARI" VELİ SEMİNERİ

Okul Rehber Öğretmenimiz Zehra KARGIN tarafından velilerimize yönelik "Çocukluk Dönemi Davranış Problemleri ve Çözüm Yolları" konulu seminer çalışması düzenlenmiştir.Katılım gösteren velilerimize teşekkür ederiz.

Devamı

"SIFIR ATIK" PROJESİ

Sıfır atık;israfın önlenmesini,kaynakların daha verimli kullanılmasını,atık oluşumunun engellenmesini ve minimize edilmesini,atığın oluşması durumunda ise geri kazanımının sağlanmasını kapsayan bir hedeftir.Bizde bu bilinçle İnönü Anaokulu olarak öğrencilerimizi bilinçlendirdik,veli bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirdik.

Devamı

EBEDİYETE İNTİKALİNİN 80İNCİ YIL DÖNÜMÜNDE ATAMIZI ANDIK

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80inci yıl dönümünde İlçemiz Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle andık.Ayrıca öğrencilerimizle okulumuzda etkinlikler yaparak,bahçemizde anma töreni gerçekleştirdik.

Devamı

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN KADİR BOZKURTTAN ÇOCUKLARIMIZA ANLAMLI HEDİYE

"29 Ekim Cumhuriyet Bayramı" etkinlikleri çerçevesinde Belediye Başkanımız Sayın Kadir BOZKURT´u İnönü Anaokulu olarak ziyaret ettik.Başkanımız bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken,geleceğin teminatı olarak gördüğü çocuklarımıza Türk Bayrağı hediye etti.Başkanımıza çok teşekkür ederiz...

Devamı

"AİLE İÇİ İLETİŞİM" SEMİNERİ

Okul Rehber Öğretmenimiz Zehra KARGIN tarafından gerçekleştirilen seminerde çocuklarımızın gelişimi için aile içi iletişimin nasıl olması gerektiği konuşulmuş, çocuklara etkileri aktarılmıştır.Katılım gösteren tüm velilerimize teşekkür ederiz.

Devamı

OKUL AİLE BİRLİĞİ TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

26.10.2018 Cuma günü Şehit Ali İhsan Aydın İlkokulu salonunda gerçekleştirdiğimiz toplantıda Okul Aile Birliği Başkanlığına Sayın Adem OĞUŞ, Başkan Yardımcılığına ise Sayın Göksu SOLAK seçilmiştir.Çalışmalarımızın hayırlı olmasını dileriz...

Devamı