Haberler

21 EYLÜLDE OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR

Okullarımızda gerekli tedbirler alınarak yüzyüze eğitim başlıyor. Bu kapsamda okulumuzda bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Okul girişi, sınıflar ve diğer alanlara el dezenfektanları yerleştirildi. Duvarlara ve zemine sosyal mesafe kurallarını belirten görseller yerleştirdik. Sınıf oturma düzenleri sosyal mesafe kuralına uygun olarak yeniden planlandı. Otuz dakikadan oluşan etkinlikler hazırlandı. Sınıflar küçük gruplara bölünerek her grubun farklı günlerde eğitim alacağı şekilde düzenleme yapıldı. Okul olarak yapılan hazırlıklar dışında siz değerli velilerimizin de desteğini istediğimiz bir takım kuralları sizlerle paylaşıyoruz.

Devamı

Düzenli Olarak Yaptığımız Temizlik ve Dezenfeksiyon Uygulamalarımız İle Eğitim Öğretime Hazırız

Okulumuzun bütün kullanım alanları günlük olaraka dezenfekte edilmekte. Periyodik olarak sınıf ve diğer bölümler havalandırılmaktadır. Her sınıf için el dezenfektanları yerleştirilmiş olup okulumuzun girişine personel ve öğrencilerimizin kullanması için dezenfektan standı yerleştirilmiştir.

Devamı

"ÖZEL ÇOCUKLARIMIZLA EĞLENCELİ ETKİNLİKLER" SERİSİNİN YENİ CİLTLERİ YAYIMLANDI

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce, özel çocukların evde aileleriyle birlikte uygulayabilecekleri "Özel Çocuklarımızla Eğlenceli Etkinlikler" serisinin 2 ve 3'üncü ciltleri yayımlandı.  

Devamı

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

    

Devamı

24-28 Ağustos 2020 Mesleki Çalışma Programı

2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Ders Yılı Başı Öğretmenler Kurulu Toplantısı

Devamı

"SİZLERİ BU SORUMLULUĞA ORTAK OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ"

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 21 Eylül'de yüz yüze eğitimin başlayacağını hatırlatarak, titizlikle hazırlandıkları bu süreçte hala mesafeyi hiçe sayan, maskesiz insanlar görmenin kendilerini üzdüğünü belirtti.

Devamı

"OKULLARI BİRLİKTE AÇACAĞIZ"

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni eğitim öğretim yılının 31 Ağustos'ta uzaktan eğitimle açılacağını, yüz yüze eğitime 21 Eylül'den itibaren "aşamalı ve seyreltilmiş" şekilde geçileceğini duyurdu.

Devamı

ELİF İLE ALP YAZ TATİLİNDE DE ÇOCUKLARLA BİRLİKTE

     Çocukların, küresel salgın dönemindeki koşullara uyumlarını kolaylaştırmak ve duygularını ifade etmelerine yardımcı olmak amacıyla yayın hayatına merhaba diyen "Elif ile Alp", yaz tatilinde de çocuklarla buluşmaya devam edecek. Evde geçen günlerde birbirinden renkli etkinliklerle, ebeveynlerin çocuklarla iletişim kurmasına yardımcı olan "Elif ile Alp", bu kez doğaya kapılarını açmaya hazırlanıyor ve çocukları pikniğe davet ediyor.        Kitaba ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ediniz.  

Devamı

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele

Devamı

19 MAYIS COŞKUSU, TRT EBA TV LİSE'DE OLACAK

TRT EBA TV, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Spor Bayramı özel yayınıyla gençlere bayram coşkusunu evlerinde yaşatacak.

Devamı

'EBA TV SİNEMA KUŞAĞI' BAŞLIYOR

TRT EBA TV, yalnızca ders anlatımları ve soru çözümleri değil; çocuklar için etkinlikler, sanatsal, sportif faaliyetlere ilişkin videolar, hem öğrenci hem de veliler için rehberlik içerikleri ile her geçen gün daha da zenginleşiyor. EBA TV şimdi de cumartesi akşamları tüm aileyi ekrana çağırıyor. 21.00'da "Sinema Kuşağı" başlıyor.

Devamı

ENGELLİLER HAFTASI'NDA EBA TV'DE TÜRK İŞARET DİLİNE GİRİŞ DERSİ VERİLECEK

EBA TV ile EBA platformunun yanı sıra özel okullar tarafından yürütülen uzaktan eğitim programlarında da yer alacak videolar, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası'na yönelik, hafta içi 5 gün süreyle yayımlanacak.

Devamı