Haberler

"İNÖNÜ SAVAŞLARI KARARGAH MÜZESİ" GEZİMİZ

Müzeler haftası kapsamında çocuklarımıza erken yaşta tarih bilinci kazandırmak amacı ile "İnönü Savaşları Karargah Müzesi"ne gezi düzenledik.Çocuklarımızın milli bilinç geliştirmesi adına verilen bilgiler çokanlamlıydı,emeği geçen herkese  teşekkür ederiz.

Devamı

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ŞENLİĞİ

Cumhuriyet Meydanında öğrencilerimiz,velilerimiz ve misafir öğrencilerimizin katılımı ile Okul Öncesi Eğitim Şenliği düzenledik.Şarkıların söylendiği,her masada ayrı etkinliğin yapıldığı şenlikte küçük misafirlerimiz okul öncesi eğitimi tanırken keyifli vakit geçirdiler.Katılım gösteren herkese çok teşekkür ederiz.

Devamı

ÇOCUKLARIMIZIN DİŞLERİNE FLORÜRLÜ VERNİK UYGULAMASI YAPILDI

İlçemiz Toplum Sağlığı Merkezi tarafından öğrencilerimizin diş kontrolleri yapılarak,çürükleri önlemek amacı ile florürlü vernik uygulandı.Dişlerini nasıl korumaları gerektiği konusunda da bilgilendirilen öğrencilerimizin bilgileri pekişmiş oldu.

Devamı

"GEÇMİŞTEN GELECEĞE İZ BIRAKANLAR" PROJESİ YIL SONU PROGRAMINI GERÇEKLEŞTİRDİK

En kıymetli hazinelerimiz olan çocuklarımıza ülkemize ait değerleri tanıtmak, maddi,manevi ve kültürel değerlerimize sahip çıkabilecek nesiller yetiştirmek İnönü Anaokulu olarak en temel amaçlarımızdandır.Bu bağlamdan hareketle Eskişehir İl Milli Eğitim müdürlüğü tarafından hazırlanan “Geçmişten Geleceğe İz Bırakanlar”  Projesi kapsamında örnek kişilikleri yıl boyunca öğrencilerimize tanıttık.Öğrencilerimizin öğrendiklerini sergiledikleri bu gösteriler büyük beğeni topladı.Programa İlçe Kaymakamımız Sn. Mustafa TAŞ, Belediye Başkanımız Sn. Kadir BOZKURT, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sn Özden AKKAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn Muhammet BÜYÜK, İlçe kurum amirleri ve velilerimiz katıldı.Emeklerinden dolayı öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Devamı

ÖĞRENCİLERİMİZLE OKUL ÖNCESİ EĞİTİM TANITIM YÜRÜYÜŞÜ YAPTIK

Okul öncesi eğitimin önemine dikkat çeken yazılarla ilçemizde yürüyüş yaptık. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne  ve Belediye Başkanımıza ziyarette bulunduk.Ziyaretimiz sonrasında yine pankartlarımızla okulumuza döndük...

Devamı

ANNELER GÜNÜ KUTLU ÇOCUKLARIMIZ HEP MUTLU OLSUN...

Değerli velilerimizin anneler gününü etkinliklerle kutladık.Öğrencilerimizin sınıf içinde hazırladığı etkinliklere ek olarak annelerin ve öğrencilerimizin katılımıyla kum boyama etkinliği gerçekleştirdik.Velilerimizin ve öğrencilerimizin mutluluğu görülmeye değerdi...Mutlulukla,huzurla gerçekleşecek nice güzel anılar biriktimeleri dileğiyle tüm velilerimizin anneler gününü kutlarız.

Devamı

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YILSONU SERGİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Okulumuz öğrencilerinin yıl boyunca yaptığı çalışmaların yer aldığı yıl sonu sergimizin açılışına İlçe Kaymakamımız Sn. Mustafa TAŞ, İlçe Belediye Başkanımız Sn. Kadir BOZKURT, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Muhammet BÜYÜK, İlçe Kurum Amirleri  ve değerli velilerimiz katıldı.Öğrencilerimizin çalışmaları yoğun ilgi gördü.Emek veren tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz...

Devamı

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI COŞKUYLA KUTLADIK

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  ilçemiz Cumhuriyet Meydanında coşkuyla kutlandı. İnönü Kaymakamı Sayın Mustafa TAŞ, İnönü Belediye Başkanı Sayın Kadir BOZKURT, İnönü İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Muhammet BÜYÜK,kurum amirleri,öğretmenler,veliler ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşen törende öğrencilerimizin gösterileri büyük beğeni topladı. Tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz...

Devamı

ÖĞRENCİMİZ ERVA İMRİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ MAKAMINDA...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları kapsamında 5 yaş grubu öğrencimiz Erva İMRİ ve öğretmenimiz Dilek ÖZDOĞAN ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaret ettik.İlçe Milli Eğitim Müdür V. Sayın Yaşar TEMUR Koltuğunu Erva İMRİye devretti.Öğrencimizle sohbet edip,hediyeleriyle onurlandırarak unutulmaz bir an yaşamasını sağladıkları için çok teşekkür ederiz...

Devamı

Çocuklarımıza Yönelik "Mahremiyet Eğitimi" Gerçekleştirdik

Okul Rehber Öğretmenimiz Zehra KARGIN velilere verdiği seminere paralel olarak öğrencilerimize de " mahremiyet " konulu eğitim çalışması gerçekleştirdi.Okul ve aile işbirliği ile anlam kazanacak olan bu eğitimin küçük yaşlarda kazanılmasının öneminden hareketle her yaş grubundaki öğrencilerimizi bilgilendirdik.

Devamı

Veli Ziyaretlerimiz Devam Ediyor...

İnönü Anaokulu olarak gerçekleştirdiğimiz veli ziyaretleri kapsamında "DENİZ" ailesini yakından tanıma fırsatı bulduk.Okul Rehber öğretmenimiz Zehra KARGIN ve 5 yaş C sınıfı öğretmenimiz Zeynep ÇINAR tarafından aileye rehberlik yapılarak,bilgi paylaşımında bulunuldu.

Devamı

"ÇOCUK iHMAL VE İSTİSMARI" Konulu Veli Semineri Düzenlendi

Okul Rehber öğretmenimiz Zehra KARGIN tarafından gerçekleştirilen seminerde velilerimiz "Çocuk İhmali- İstismarı"  ve "Mahremiyet Eğitimi" konularında bilgilendirildi.Bahsi geçen konularda okul tarafından yapılanlar velilerle paylaşılarak ,ailelerin de ortak tutum sergilemesinin çocuk gelişimindeki önemi konuşuldu.Katılım gösteren tüm velilerimize teşekkür ederiz...

Devamı

Bu hafta "Karayel" ailesini ziyaret ettik...

Okul Rehber öğretmenimiz Zehra KARGIN ve 5 yaş C sınıfı öğretmenimiz Zeynep ÇINAR, 5 yaş C sınıfı öğrencimiz Yusuf KARAYEL ve ailesini ziyaret ettiler.Öğrencimizi ve ailesini yakından tanımak amacıyla gerçekleştirilen bu ziyarette öğrencinin potansiyelini en iyi şekilde ortaya çıkarabilmek amacıyla rehberlik yapılarak,fikir alışverişinde bulunuldu.  

Devamı

"ÇOCUKLARDA BESLENME & SAĞLIKLI YAŞAM" VELİ SEMİNERİ

Okulumuz rehber öğretmeni Zehra KARGIN tarafından velilerimize yönelik Çocuklarda Beslenme Ve Sağlıklı Yaşam konulu seminer düzenlendi.Katılım gösteren tüm velilerimize teşekkür ederiz..

Devamı