Haberler

19 MAYIS COŞKUSU, TRT EBA TV LİSE'DE OLACAK

TRT EBA TV, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Spor Bayramı özel yayınıyla gençlere bayram coşkusunu evlerinde yaşatacak.

Devamı

'EBA TV SİNEMA KUŞAĞI' BAŞLIYOR

TRT EBA TV, yalnızca ders anlatımları ve soru çözümleri değil; çocuklar için etkinlikler, sanatsal, sportif faaliyetlere ilişkin videolar, hem öğrenci hem de veliler için rehberlik içerikleri ile her geçen gün daha da zenginleşiyor. EBA TV şimdi de cumartesi akşamları tüm aileyi ekrana çağırıyor. 21.00'da "Sinema Kuşağı" başlıyor.

Devamı

ENGELLİLER HAFTASI'NDA EBA TV'DE TÜRK İŞARET DİLİNE GİRİŞ DERSİ VERİLECEK

EBA TV ile EBA platformunun yanı sıra özel okullar tarafından yürütülen uzaktan eğitim programlarında da yer alacak videolar, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası'na yönelik, hafta içi 5 gün süreyle yayımlanacak.

Devamı

EVDEYİM AMA TRAFİK KURALLARI AKLIMDA

Devamı

ÜNLÜ İSİMLERDEN ÇOCUKLARIMIZA MASALLAR

Devamı

"ÇOCUKLARDAN EV YAPIMI ÖYKÜLER"

Devamı

100 YAŞINDA EGEMENLİĞİM BENİM

Devamı

TRT-Eba Tv 23 Nisan Özel

Devamı

ÇOCUKLARA 23 NİSAN SÜRPRİZLERİ

Sabah 08.30'da tüm çocuklar adına Anıtkabir'i ziyaret edecek olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 23 Nisan sabahı saat 09.30'da tüm çocukları TRT EBA TV ekranlarına davet etti. Selçuk, "Bayramın neşesini yaşatacak, niye önemli olduğunu her eve, her çocuğumuza anlatacak bir programımız var." dedi.

Devamı

ZİYA ÖĞRETMEN ÇOCUKLAR İÇİN KİTAP YAZDI

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk çocuklara çok özel bir 23 Nisan hediyesi hazırladı. "İçimdeki Okul Sesleri" adını verdiği bir kitap kaleme alan Bakan Selçuk, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına sayılı günler kala Eğitim Bilişim Ağı EBA'nın dijital kütüphanesinden minik okuyucuların beğenisine sundu. Dijital kitap, görme engelliler ve okul öncesindeki çocukların da erişimi için sesli olma özelliğine de sahip.    Kitaba ulaşmak için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.    http://cdn.eba.gov.tr/kitap/#p=1  

Devamı